Zakładanie firmy Kraków

Z naszym biurem rachunkowym Luka zakładanie firmy w Krakowie może być prostsze niż się wydaje. W ramach konsultacji doradzimy, jak zarejestrować działalność gospodarczą, przygotujemy umowę spółki cywilnej, sprawdzimy czy możliwe jest skorzystanie z ulgi „na start” lub „mały ZUS”.

  • W naszym biurze zrobimy to online bez biegania po urzędach. Zarejestrujemy w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej (CEiDG).
  • Zgłosimy do ZUS i Urzędu skarbowego.
  • Wybierzemy odpowiednie PKD dla działalności.
  • Zarejestrujemy jako podatnika podatku VAT.
  • Wybierzemy formę opodatkowania oraz rodzaj prowadzonej ewidencji podatkowej.
  • Doradzimy nie tylko w zakresie podatkowym, ale również ekonomicznym.

Wspieramy przedsiębiorców nie tylko podczas zakładania działalności gospodarczej, ale również w trakcie jej trwania. Oferujemy kompleksowe usługi księgowe, a także doradztwo podatkowe na każdym etapie funkcjonowania Twojej firmy.

mężczyzna-otwierający-firmę-z-pomocą-księgowej

Określenie odpowiedniego PKD podczas zakładania firmy

Prawidłowy wybór PKD podczas zakładania firmy pozwala na jednoznaczne zdefiniowanie rodzaju wykonywanej działalności. Wiedza specjalistów w tym zakresie może być pomocna w planowaniu i rozwijaniu firmy.

Wybór kodu PKD ma wpływ na:

  • sposób rozliczania podatków, takich jak VAT czy podatek dochodowy, niektóre rodzaje działalności mogą korzystać z ulg podatkowych lub innych preferencji;
  • pozyskiwanie funduszy i dotacji – wiele programów pomocowych, takich jak dotacje czy pożyczki, jest dostępnych tylko dla określonych rodzajów działalności.

Ważne jest, aby przedsiębiorca dokładnie zdefiniował swoją działalność. Wybór PKD z biurem rachunkowym może uchronić przyszłego właściciela firmy od problemów związanych z rozliczeniami podatkowymi, czy innymi aspektami prowadzenia firmy.

Zakładanie spółki handlowej z Luka to oszczędność czasu i kosztów

Jeżeli chcesz, ale nie wiesz, jak założyć spółkę prawa handlowego rejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym to zwróć się do naszego biura o fachową pomoc. Możemy to również zrobić przez Internet. Wszystkie formalności związane z założeniem i rejestracją spółki z o.o. załatwisz u nas w biurze. Poprowadzimy Cię krok po kroku przez proces zawierania umowy spółki i jej rejestrację w KRS. Zapewnimy też komplet standardowych dokumentów, które wypełnimy w elektronicznym formularzu. Dzięki temu unikniesz wizyty u notariusza, co pozwoli zaoszczędzić koszty taksy notarialnej, a także Twój cenny czas. Niższa będzie także opłata sądowa. Zamiast tradycyjnych 500 zł, zapłacisz 250 zł.

*Korzystając z rejestracji internetowej trzeba pamiętać, że wszystkie osoby podpisujące umowę spółki i biorące udział w jej rejestracji muszą mieć aktywne konto w systemie S24 oraz możliwość podpisywania się elektronicznie (profil zaufany, podpis kwalifikowany).

Załóż firmę online lub stacjonarnie !

Zakładanie firmy (działalności gospodarczej) może być szybkie i przyjemne. Skontaktuj się z naszym biurem, a we wszystkim Ci pomożemy.  Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.
Cena: 200 zł brutto
*Jeżeli zdecydujesz się na prowadzenie księgowośći w naszym biurze rachunkowym kwota ta zostanie odliczona od pierwszej faktury za usługi księgowe.